RedCart i Droplo z nowym inwestorem

redcart

Platforma sklepowa RedCart oraz projekt Droplo zyskały uznanie i finansowanie ze strony funduszu DC24 ASI, należącego do Piotra Kurczewskiego.

DC24 ASI dostrzegł dotychczasowe poczynania producenta oprogramowania RedCart, który obecnie jest liderem w sektorze integracji e-sklepów z hurtowniami oraz rozwiązaniach dedykowanych do dropshippingu. Platforma sklepowa RedCart działa na polskim rynku od 2008 roku z powodzeniem budując silną markę i stabilny biznes. Firma dostarcza kompleksowe rozwiązania dla przedsiębiorstw z sektora SME, a także realizuje projekty z partnerami z sektora bankowego i liderami e-commerce.

RedCart działa w modelu SaaS dając możliwości dostosowywania oprogramowania do indywidualnych wymagań każdego klienta. Minimalny próg wejścia oraz narzędzia automatyzujące pracę pozwalają na dość proste i szybkie rozpoczęcie przygody z e-commerce osobom, które chcą zdywersyfikować dochód lub zainwestować w biznes bez większego ryzyka. Firma, oprócz pakietu narzędzi pozwalających uruchomić sklep internetowy, dostarcza także usługi komplementarne jak szybkie płatności online, usługi logistyczne, usługi związane z marketingiem internetowym czy rozwiązania pozwalające finansować rozwój e-biznesu.

Jednym z kluczowych projektów w portfelu spółki jest nowa platforma B2B Droplo.com, dzięki której osoby rozpoczynające handel w Internecie mogą w prosty sposób pozyskać gotowe produkty do sprzedaży bezpośrednio od dostawców z całej Europy. Z drugiej strony platforma Droplo.com jest idealnym miejscem dla dostawców, którzy chcą skalować biznes i zbudować sieć sprzedaży online.

W tym roku mija 13 lat odkąd powstał projekt RedCart. To bardzo długi okres w tak dynamicznie rozwijającej się branży jaką jest e-commerce. Wzrost branży szczególnie widać w ostatnich 2-3 latach, a pandemia COVID-19 jeszcze go przyspieszyła. Widzimy obszary do dalszego rozwoju naszego biznesu, stąd potrzeba profesjonalnego wsparcia i kapitału – zarówno finansowego jak i know-how. Wierzymy, że doświadczenie grona firm z grupy DC24 pozwoli nam na szybszy rozwój, a tym samym na dostarczanie profesjonalnych rozwiązań niedostępnych w tej części Europy – mówi Tomasz Cincio, Prezes Zarządu Droplo.”

Inwestycja w spółkę Droplo to największa transakcja w sektorze IT, w regionie, z którego wywodzi się RedCart. Pozyskany w ramach inwestycji DC24 ASI kapitał przeznaczony będzie na zwiększenie zatrudnienia w zespołach projektowych, dalsze skalowanie platformy w Polsce oraz na pozostałych rynkach europejskich, a także uruchomienie największej w Europie platformy B2B umożliwiającej wymianę handlową.

W ramach umowy fundusz DC24 ASI objął pakiet mniejszościowy spółki Droplo. Inwestycja nie wpływa bezpośrednio na działania operacyjne oraz strukturę organizacyjną spółki.