Rekordowy wynik ING Commercial Finance

Tomasz Mazurkiewicz, prezes zarządu ING Commercial Finance Polska SA
Tomasz Mazurkiewicz, prezes zarządu ING Commercial Finance Polska SA

Po trzech kwartałach 2017 roku, ING Commercial Finance osiągnął rekordowy wynik obrotów na poziomie 19,6 mld PLN. Tym samym spółka umocniła swoją pozycję lidera wśród spółek zrzeszonych w Polskim Związku Faktoringu.

– Obserwujemy dynamiczny wzrost pod względem wartości obrotów z kwartału na kwartał. We wrześniu tego roku, ING Commercial Finance osiągnął historycznie rekordowy wynik obrotów na poziomie 2,6 mld PLN, co z kolei przyczyniło się do rekordowo dobrego wyniku obrotów po trzech kwartałach 2017, które wyniosły 19,6 mld PLN. To wzrost wartości obrotów o 10% w stosunku do analogicznego okresu 2016 –powiedział Tomasz Mazurkiewicz, prezes ING Commercial Finance.

– Wzrost liczby wykupionych faktur, w trzech kwartałach 2017 roku było to o 26 % więcej niż na koniec trzeciego kwartału 2016 roku, jak również stały wzrost liczby klientów do obecnego poziomu 1627 firmprzekładają się nasz udział w rynku na poziomie blisko 15% – dodał Tomasz Mazurkiewicz.

– ING Commercial Finance Polska utrzymuje pozycję lidera rynku już trzeci rok z rzędu z udziałem w rynku około 15% – podkreślił Michał Bolesławski, przewodniczący Rady Nadzorczej ING Commercial Finance i wiceprezes ING Banku Śląskiego.

Obroty faktorów zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów wyniosły w pierwszych trzech kwartałach 2017 roku 132,1 mld PLN i były o 19,4 mld zł wyższe niż w analogicznym okresie roku 2016.