System ERP – 8 korzyści biznesowych rozwiązania IFS Cloud

rozwiązanie IFS Cloud

Oprogramowanie ERP w chmurze

System ERP zarządzany i serwisowany w chmurze? IFS przedstawia rozwiązanie, które zapewnia klientom wiele rozbudowanych funkcjonalności w zakresie zarządzania serwisem, planowania zasobów przedsiębiorstwa, zarządzania realizacją projektów oraz zarządzania majątkiem. Wszystko to w ramach jednego, kompleksowego oprogramowania ERP – dzięki połączeniu specjalizacji branżowych i inteligentnym rozwiązaniom, system IFS ERP jest w stanie wesprzeć działania każdego przedsiębiorstwa.

Samodzielna eksploatacja, utrzymanie i serwisowanie systemu jest z reguły wymagającym, kosztownym i czasochłonnym zadaniem. Należy wówczas pozyskać specjalistyczne kompetencje techniczne oraz ponieść wysokie koszty utrzymywanych zasobów. Z pomocą wychodzi nam wówczas rozwiązanie IFS Cloud, które pozwoli wyeliminować takiego rodzaju problemy.

IFS Cloud czy środowisko lokalne?

IFS ERP proponuje 2 rozwiązania – oprogramowanie funkcjonujące w „pełnej” chmurze oraz instalację lokalną (na sprzęcie własnym lub wynajmowanym z dowolnego Data Center np. Oracle Cloud).

Klient sam decyduje jakie środowisko jest dla niego optymalne pod kątem kosztowym i  wymaganych zasobów własnych.

Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na wdrożenie platformy IFS Cloud na zewnętrznych, wynajmowanych zasobach w modelu subskrypcyjnych.  Dlaczego? Jedną z głównych przyczyn jest odliczenie kosztów operacyjnych oraz szybki i łatwy dostęp do infrastruktury, a także stałe opłaty na okres umowy (negocjowane są 5 -letnie subskrypcje systemu IFS) .

8 powodów dla których warto wdrożyć rozwiązanie IFS Cloud w jego w pełni chmurowej opcji

Dlaczego warto przenieść aplikacje na platformę IFS Cloud? Każde przedsiębiorstwo dąży do sukcesu, a możliwości biznesowe oprogramowania IFS z pewnością przybliżają do osiągnięcia tego celu. Poniżej przedstawiamy 8 korzyści biznesowych, które przekonują do wdrożenia rozwiązania chmury:

  1. Działający w chmurze model subskrypcji oprogramowania daje możliwość uwzględnienia w budżecie kwot corocznych wydatków. Dzięki temu, że koszty oprogramowania są równocześnie kosztami operacyjnymi, można je odjąć od przychodów przy sporządzaniu zestawień zysków i strat prowadzonej działalności – objęte opodatkowaniem kwoty zysku ulegają zmniejszeniu.
  2. Zarządzaniem rozwiązaniami w skali przedsiębiorstwa zajmują się eksperci w dziedzinie oprogramowania IFS – nie trzeba poświęcać czasu pracowników i ponosić kosztów związanych z wypracowaniem odpowiednich kwalifikacji. Dzięki mniejszej zależności od dostępności specjalistycznych kompetencji, firma może zmodyfikować proces rekrutacji, ograniczyć koszty i skoncentrować uwagę zespołu na najważniejszych zadaniach i projektach.
  3. Dzięki przyjęciu rozwiązania IFS Cloud pracownicy nie muszą poświęcać swojego czasu pracy na rutynowe działania administracyjne, instalowanie poprawek, czy utrzymanie systemu. Zaoszczędzony czas pozwala kadrze skupić się na ważniejszych zadaniach i tworzeniu ważnych dla przedsiębiorstwa rozwiązań.
  4. Decydując się na standardowe rozwiązanie IFS Cloud nie trzeba inwestować w dodatkowy sprzęt, oczekiwać na jego dostawę, wdrożenie i testowanie. W związku z tym, że oprogramowanie działa w chmurze, można spodziewać się szybkiego zwrotu z inwestycji i skróconego czasu implementacji systemu
  5. Na bieżąco aktualizowana i optymalizowana w chmurze infrastruktura pozwala wyeliminować problemy związane z trwałością i działaniem sprzętu.
  6. Wybierając rozwiązanie IFS Cloud, zyskujesz przewagę nad konkurencją dzięki licznym korzyścią strategicznym. Szybki i prosty proces wdrażania, eksploatacji i projektowania nowych usług w środowisku chmury – system oferuje wiele możliwości i nowych funkcji, które można udostępniać w krótkim czasie, przy zachowaniu niskich kosztów.
  7. Możliwości chmury pozwalają na zachowanie elastyczności i skalowalności infrastruktury. Dzięki przyjęciu rozwiązania IFS, firma może szybciej reagować na przejęcia i sprzedaże jednostek organizacyjnych oraz zachodzące zmiany w strategiach biznesowych i rynkowych.
  8. Za sprawą zaawansowanej infrastruktury chmury IFS zyskasz pewność wysokiego poziomu odporności i nadmiarowości systemu, co pozwoli na zagwarantowanie użytkownikom stałego dostępu do aplikacji.

Więcej informacji o nowoczesnym rozwiązaniu chmury znaleźć można w ofercie proponowanego przez nas rozwiązania ERP IFS. Sprawdź i przekonaj się, że z IFS Cloud możesz więcej!rozwiązanie IFS Cloud