Tesla w Libero Katowice – pierwszy showroom luksusowych samochodów elektrycznych na południu Polski

Tesla

Drugi w Polsce salon Tesli powstał w ramach Libero Katowice. To nowoczesna i wyjątkowa koncepcja odchodząca od ram typowego, wielkopowierzchniowego salonu samochodowego. Światowa marka i lider w dziedzinie elektromobilności znacząco wzbogaca portfolio Libero i umacnia innowacyjny charakter galerii.

Nowy salon Tesla w Libero Katowice to prawdziwy symbol nowoczesności, innowacyjnych technologii i elegancji. Klienci mają możliwość obejrzenia najnowszych modeli marki, takich jak Model 3, Y, S lub X (w tym także w najnowszym kolorze Midnight Cherry Red), które łączą w sobie niezwykłe osiągi, fascynujący design i zaawansowane funkcje. Mogą także umówić się na jazdę testową wybranym modelem. Co istotne, samochody do jazd próbnych stacjonują bezpośrednio na parkingu Libero. Personel salonu prowadzi również  indywidualne doradztwo w wyborze modelu i konfiguracji pojazdu, a także udziela niezbędnych informacji na temat marki.

W Libero Katowice stawiamy na nowoczesność, innowacyjne rozwiązania i z entuzjazmem podchodzimy do nowinek technologicznych. Od samego początku jesteśmy także przyjaźni elektromobilności, dlatego wybór naszej galerii na lokalizację drugiego w Polsce i pierwszego, flagowego na południu kraju salonu marki Tesla to dla nas ogromne wyróżnienie. To jednocześnie potwierdzenie silnej pozycji Libero na rynku i dowód stale rosnącego potencjału naszej galerii. Jesteśmy przekonani, że obecność globalnej marki Tesla w Libero Katowice pomoże w popularyzacji tego nowoczesnego transportu przyszłości. Wielkie otwarcie showroomu, które zgromadziło wielu zainteresowanych, jest tego najlepszym potwierdzeniem. – mówi Tomasz Domoń, Dyrektor Regionalny odpowiedzialny za komercjalizację Libero Katowice.

Otwarcie salonu Tesli w Libero Katowice odbyło się w sobotę 20 maja i spotkało się z ogromnym zainteresowaniem klientów. Podczas wydarzenia można było usiąść za kierownicą nowoczesnych elektryków, umówić się na jazdę testową oraz posłuchać interesujących ciekawostek o tym, jakie możliwości oferuje ten jeden z najbardziej innowacyjnych producentów samochodów.

Symbol nowoczesności w Libero

Showroom Tesli w Libero Katowice to drugie takie miejsce w Polsce, w którym stacjonarnie można złożyć zamówienie na te pojazdy. Marka Tesla, której właścicielem jest prekursor i wizjoner Elon Musk, produkuje wyłącznie samochody elektryczne. Tym samym zrewolucjonizowała branżę automotive i we współczesnym świecie stała się ikoną elektromobilności oraz synonimem nowoczesności. Od 2012 roku szturmem zdobywa światowy rynek motoryzacyjny, będąc największym na świecie producentem pojazdów tego typu i wyznaczając trendy w rozwoju. Samochody Tesli znane są z zaawansowanych rozwiązań technologicznych, takich jak możliwość autonomicznej jazdy, daleki zasięg akumulatorów, licznych systemów bezpieczeństwa czy  niesamowitego przyśpieszenia.

Współpraca z Libero Katowice oparta jest o wysokie standardy. Długo poszukiwaliśmy ciekawego i oryginalnego miejsca na lokalizację naszego salonu. Obiekt musiał spełnić liczne, określone wymagania i oferować dogodną lokację, umożliwiającą rozwój nowego showroomu. Niewątpliwie Libero spełniło nasze oczekiwania i umożliwiło nam dogodne miejsce na sukcesywny rozwój. – mówi Bartosz Gorzoch, Store Manager Tesla.