Tomasz Kukulski nowym prezesem Bibby Financial Services

prezes Bibby Financial Services
Tomasz Kukulski - prezes Bibby Financial Services

Tomasz Kukulski 1 sierpnia dołączy jako prezes do niezależnej firmy faktoringowej Bibby Financial Services z misją digitalizacji procesów i usprawnienia obsługi klientów.

Tomasz Kukulski przez ostatnie 10 lat pełnił funkcje CEO w strukturach firmy Siemens Finance: w latach 2011 – 2016 r. w Polsce, następnie przez ponad 3 lata w Rosji, a od 2019 r. znów w Polsce.

Dzięki jego zainteresowaniu nowoczesnymi technologiami Siemens Finance wprowadził do oferty przełomowy leasing 100% online, umożliwiający przedsiębiorcom sfinansowanie zakupów już w 15 minut, bez dodatkowych dokumentów. Dzięki współpracy z iSpot w ten sposób można sfinansować m.in. urządzenia marki Apple.

Tomasz Kukulski doświadczenie zawodowe zdobywał od najniższych szczebli stanowisk sprzedażowych w różnych branżach, zarówno finansowej, jak i medycznej.

Z Siemens Finance związany był od 2003 roku – m.in. zarządzał siecią sprzedaży jako Deputy Sales Director.

W obszarze jego zainteresowań zawodowych znajduje się nie tylko leasing i inne formy finansowania przedsiębiorstw, ale również inspirujące przywództwo.

– Z przyjemnością witamy Tomasza Kukulskiego w Bibby Financial Services. Cieszymy się, że dołącza do zespołu, aby rozwijać naszą działalność w Polsce, gdzie widzimy znaczną szansę na rozwój zgodnie z naszą nową strategią. Bogate doświadczenie Tomasza w zakresie usług finansowych i przywództwa bez wątpienia umożliwi nam zwiększenie wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce oraz budowanie silnych, strategicznych partnerstw. Przyciąganie talentów wysokiego kalibru, takich jak Tomasz, jest potwierdzeniem naszych ambicji jako wiodącego międzynarodowego dostawcy kapitału obrotowego – powiedział Jonathan Andrew, Global CEO Bibby Financial Services.

Bibby Financial Services we wszystkich krajach, w których prowadzi działalność stawia na nowe technologie, aby jeszcze bardziej ułatwić przedsiębiorcom korzystanie z przyjaznych form finansowania i wspierać ich w rozwoju biznesu. Również w Polsce firma stawia na rozwój technologiczny, co wynika w głównej mierze ze zmieniających się potrzeb polskich przedsiębiorców i całego rynku.

– Jestem zwolennikiem cyfryzacji procesów, w taki sposób, aby ułatwiać życie klientom. Bibby Financial Services wprowadziło w ostatnim czasie znaczące zmiany, m.in. uruchamiając nową odsłonę systemu obsługi faktoringu. Pandemia przyspieszyła decyzje w obszarze digitalizacji i nawet wśród klientów prowadzących biznes w tradycyjnych branżach widać wzrost zainteresowania nowymi formami kontaktu z faktorem – powiedział Tomasz Kukulski.

Tomasz Kukulski ukończył wydział Biologii molekularnej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem dwóch synów. A ponadto – entuzjastą roweru szosowego i filozofii.