WDX szacuje 1,9 mln zł zysku netto w I kwartale 2017 r.

0

WDX S.A., notowana na GPW Spółka oferująca kompleksowe rozwiązania z zakresu wyposażenia magazynów, zaprezentowała pozytywne szacunki wyników finansowych za okres styczeń-marzec 2017 r. Firma istotnie zwiększyła przychody (+37 proc.) do 34,9 mln zł, przy wzrostach EBITDA (+39 proc. do 6,1 mln zł) i zysku netto (+36 proc. do 1,9 mln zł). Coraz wyższe rezultaty to skutek rosnącej skali działania i poprawy konkurencyjnej firmy oraz korzystnych warunków na rynku magazynowym i wózków widłowych.

W I kwartale 2017 r., Spółka wypracowała najwyższe przychody od debiutu na GPW w 2000 r. (analizując analogiczne okresy). Mimo wzrostu sprzedaży, spółka zachowała poziomy marż sprzed roku. Marża EBITDA wyniosła 17,5 proc. (wobec 17,3 proc. r/r) , a marża zysku netto – 5,4 proc. (vs. 5,5 proc. r/r).

Pozytywnie rozpoczęliśmy 2017 r. To konsekwencja nawiązywania kolejnych relacji handlowych, jak i udanej współpracy z wieloletnimi klientami. Na pewno także istotna jest stabilna i dobra sytuacja, zarówno w branży wózków widłowych, jak i inwestycji magazynowych – powiedział Marek Skrzeczyński, Prezes Zarządu WDX S.A.

Firmy doradcze wskazują na kontynuację pozytywnych trendów w 2017 r. M.in. Colliers International zwraca uwagę na dalszy rozwój mniejszych rynków magazynowych (Toruń/Bydgoszcz, Lublin, Rzeszów, Szczecin), czy znaczący wzrost branży e-commerce, a także dalszą ekspansję firm z Europy Zachodniej, bądź z USA.

Spółka w I kwartale 2017 r. w dalszym ciągu zwiększyła liczbę realizacji mniejszych i średnich zleceń. Potencjalne duże zamówienia (obserwowane np. w 2015 r.), możliwe do pozyskania w kolejnej części roku mogą dodatkowo pozytywnie wpłynąć na wyniki.

Dane za I kw. 2016 r. są danymi przekształconymi (w raporcie I kw. zysk netto wyniósł 1,2 mln zł) z uwagi na wprowadzoną w 2016 r. zmianę w polityce rachunkowości dotyczącą wyceny hedgingu należności z tytułu wynajmu wózków widłowych.

Czytaj również:  Polityka odbija swe piętno