WeWork w Hotelu Europejskim

Mikhail Konoplev, dyrektor generalny WeWork na Europę Środkową i Wschodnią
Mikhail Konoplev, dyrektor generalny WeWork na Europę Środkową i Wschodnią

WeWork – globalna sieć zapewniająca elastyczną przestrzeń do pracy otwiera swoją trzecią lokalizację w Warszawie. Nowe miejsce to Hotel Europejski, warszawska perła architektury.  WeWork działa już w 26 krajach i łączy w sumie 466 000 członków społeczności na całym świecie.

Warszawski Sukces

Globalna firma WeWork, zrzeszająca społeczność przedsiębiorców działa w Polsce od grudnia 2018 r. Dwie dotychczasowe lokalizacje przy ul. Kruczej i Grzybowskiej 62 cieszą się dużą popularnością zarówno wśród dużych korporacji, jak i rozpoczynających przygodę w biznesie młodych właścicieli start-upów. Z ostatnich badań wynika, że aż 40 proc. członków WeWork to przedsiębiorcy, którzy zatrudniają ponad 1000 osób. Jednym z nich jest na przykład PayU, które wybrało przestrzeń przy Kruczej 50 – pracuje tu 80 osób. Młodzi przedsiębiorcy i freelancerzy również postawili na WeWork. Firma ma program dla początkujących start-upów WeWork Labs, w którym miejsce znalazło aż 50 przedsiębiorców na wczesnym etapie rozwoju. Program zapewnia pełne wsparcie we wszystkich obszarach – kursy, wykłady i sesje jeden-na-jeden. Uczestniczące w programie start-upy mają szansę „nauczenia się” biznesu i prowadzenia firmy od podstaw – wsparcie obejmuje zakres od księgowości i marketingu, po zatrudnianie pracowników i pozyskiwanie inwestorów.

Nowoczesny ekosystem w Hotelu Europejskim

WeWork to nowoczesny ekosystem, gdzie praca to nie tylko osiem godzin przed komputerem, ale też networking i wymiana doświadczeń. Przestrzeń sprzyja nowym kontaktom, na co dzień w obu lokalizacjach czuć puls zawodowego życia stolicy. Teraz będzie można do niego dołączyć w trzeciej lokalizacji – Hotelu Europejskim. To prestiżowe miejsce, które jest perłą na architektonicznej mapie Warszawy, nie zostało wybrane przypadkowo. Europejski, który od 160 lat jest dumą mieszkańców stolicy, usytuowany jest w samym sercu Salonu Warszawy – przy odrestaurowanym Trakcie Królewskim i Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. W Europejskim miejsce do twórczej pracy znalazły pracownie architektoniczne i młodzi wzięci projektanci.

Mikhail Konoplev, dyrektor generalny WeWork na Europę Środkową i Wschodnią
Mikhail Konoplev, dyrektor generalny WeWork na Europę Środkową i Wschodnią

To ekscytujący dzień dla WeWork w Warszawie. Nie tylko otwieramy nową lokalizację i witamy kolejne 800 członków naszej społeczności, ale udowadniamy, że jesteśmy naprawdę zaangażowani w szybki rozwój stolicy. Hotel Europejski jest jednym z najważniejszych budynków w Warszawie. Jestem pewien, że stworzy ogromne możliwości zarówno dla naszej społeczności, jak i okolicy – mówi Mikhail Konoplev, Managing Director CEE.

WeWork w Europie Środkowo-Wschodniej to społeczność, który liczy 100 000 małych i dużych przedsiębiorców.

Koncentrujemy się na wspieraniu naszych firm członkowskich i zapewnianiu im najlepszej przestrzeni, usług i narzędzi, dzięki którym ich praca będzie efektywna. Przestrzeń w ekskluzywnym Hotelu Europejskim będzie domem dla wielu firm – od małych start-upów po większe przedsiębiorstwa, z których 40 proc. stanowi nasza globalna społeczność. Z niecierpliwością czekam na przyjęcie ich do nowej lokalizacji i do naszej społeczności ponad 100 000 członków w regionie EMEA tłumaczy Mikhail Konoplev.

5000 członków społeczności WeWork

Po otwarciu wszystkich lokalizacji w Warszawie, polski oddział WeWork będzie liczył  5000 członków społeczności.

W tym roku WeWork nawiązał współpracę z HR & A Advisor, wiodącą w branży firmą z branży rozwoju gospodarczego i badań nad polityką. Wspólnym celem jest stworzenie Globalnego Raportu Wpływu – ma on szczegółowo przedstawić wpływ obecności WeWork na ludzi i firmy, dzielnice i miasta na całym świecie. Pierwsze ustalenia to:

  • 73 proc. członków społeczności WeWork na świecie bierze aktywny udział w budowaniu innowacyjnej gospodarki i nowych technologii.
  • WeWork to miejsce, w którym promowany jest ekologiczny styl życia – 76 proc. pracowników korzysta z transportu publicznego lub roweru, a 1 na 10 osób przenosi się blisko siedziby głównej.
  • W skali globalnej czteroosobowa firma może zaoszczędzić średnio 24 000 USD (lub 35 proc.) rocznie w stosunku do tradycyjnych opcji nieruchomości komercyjnych.
  • Ponad jedna trzecia Global Fortune 500 to członkowie WeWork
  • 45 proc. członków korporacji na całym świecie twierdzi, że WeWork pomógł im wejść na nowe rynki.

83 proc. członków korporacji wybrało WeWork na swoją lokalizację.