Wind Mobile z kontraktem na 100 mln złotych

0
Wind Mobile REklamówka

Software Mind Outsourcing Services, spółka Grupy Wind Mobile, podpisała 5-letnią umowę z Wipro Ltd na rozwój i utrzymanie systemów telekomunikacyjnych T-Mobile Polska. Największy w historii kontrakt oraz strategiczna współpraca z jednym z liderów IT na świecie, znacząco podniesie sprzedaż Grupy Wind Mobile na rynku telekomunikacyjnym.

Współpraca krakowskiej firmy z notowanym na nowojorskiej giełdzie Wipro Ltd, zatrudniającym blisko 160 tys. pracowników na całym świecie, obejmuje swoim zakresem rozwój i utrzymanie ponad 40 strategicznych systemów IT operatora T-Mobile Polska. Wygrany kontrakt zwiększa zaangażowanie Grupy Wind Mobile w T-Mobile Polska o ponad 400%, gdyż dotychczas Spółka realizowała dla operatora rozwój i utrzymanie 10 systemów telekomunikacyjnych. Tak istotny wzrost skali kontraktu wynika z jednej strony z przeprowadzonej przez operatora centralizacji większości platform IT, ale przede wszystkim jest rezultatem zaufania do kompetencji Grupy zbudowanych długoletnią współpracą.

Wartość kontraktu w perspektywie 5 lat szacowana jest na ok. 100 mln złotych.

Przetarg na outsourcing rozwoju systemów informatycznych dla T-Mobile Wipro wygrało kilka miesięcy temu, wybierając Wind Mobile jako strategicznego partnera, który będzie rozwijać i utrzymywać systemy T-Mobile Polska. Rozpoczęta współpraca przyniesie korzyści obu stronom. My mamy zapewnione przychody przez najbliższe 5 lat, a Wipro otrzymuje wiedzę i doświadczanie Wind Mobile umożliwiające zwiększenie obecności w Polsce. Po kilku miesiącach uzgadniania szczegółów kontraktu, miło mi, że wreszcie możemy ten fakt zakomunikować. Jest to dla naszej firmy bardzo ważna umowa, ponieważ znacząco zwiększa poziom zamówień w strategicznym obszarze telekomunikacyjnym, stabilizuje portfel zamówień ze względu na stały i długookresowy charakter umowy, oraz pozycjonuje firmę w gronie zaufanych partnerów T-Mobile oraz strategicznych dostawców Wipro. Outsourcing całych domen biznesowych jest istotnym trendem wśród operatorów oraz modelem biznesowym Wind Mobile, w którym firma bierze na siebie odpowiedzialność za rozwój i utrzymanie systemów w zamian za długofalową gwarancję przychodów. Obszar ten, to oczywiście też znakomite źródło finansowania rozwoju własnych produktów Grupy, jak i źródło kompetencji, aby nasze R&D i produkty będące jego wynikiem, idealnie wpisywały się w ich oczekiwania i trendy sektorowe. Jest to też istotny krok na drodze rozwoju kapitałowego spółki, związanego ze zmianą parkietu notowań oraz nową emisją, z której środki przeznaczymy na przyspieszanie rozwoju zagranicznego.– mówi Rafał Styczeń, Prezes Zarządu Grupy Wind Mobile.

Czytaj również:  Akcjonariusze Grupy Azoty Police zdecydują 23 września 2019 r. o wznowieniu emisji akcji wspierającej realizację Projektu Polimery Police