Wolters Kluwer Polska partnerem technologicznym Naczelnej Rady Adwokackiej

Wolters Kluwer Polska partnerem technologicznym Naczelnej Rady Adwokackiej

Cyfrowa Kancelaria to nowy projekt Naczelnej Rady Adwokackiej realizujący kluczową misję digitalizacji adwokatury. Partnerem technologicznym projektu został Wolters Kluwer Legal & Regulatory (LR) w Polsce – światowy lider w dziedzinie informacji, oprogramowania i usług dla profesjonalistów z branży prawniczej.

W dniu 9 maja br. w siedzibie Naczelnej Rady Adwokackiej prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Przemysław Rosati oraz prezes Wolters Kluwer Polska Włodzimierz Albin podpisali umowę, która pozwoli Naczelnej Radzie Adwokackiej zrealizować założenie cyfryzacji praktyki adwokackiej. Na mocy zawartej umowy Adwokatura Polska już niebawem będzie mogła zaoferować adwokatom i adwokatkom innowacyjną aplikację do prowadzenia kancelarii. Dostawcą technologicznym tego rozwiązania będzie Wolters Kluwer Polska. Cyfrowa Kancelaria to nowy projekt Naczelnej Rady Adwokackiej

Od cyfryzacji nie ma już odwrotu

Adw. Przemysław Rosati, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej: „Priorytetem Naczelnej Rady Adwokackiej w obecnej kadencji jest m.in. cyfryzacja Adwokatury. A jednym z najważniejszych i kluczowym dla procesu cyfryzacji Adwokatury elementem jest cyfryzacja indywidualnych kancelarii adwokackich. Do tego potrzebne są odpowiednie narzędzia – zbudowane z wiarygodnym partnerem, który gwarantuje dostarczenie rozwiązań wspierających pracę adwokatów”.

Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska dodaje: „Od cyfryzacji zawodu prawnika nie ma już odwrotu. Cieszę się, że wspólnie z Naczelną Radą Adwokacką będziemy mogli wesprzeć cyfryzację praktyki zawodowej adwokatek i adwokatów. Od lat dostarczamy rozwiązania, które czynią pracę prawników wydajniejszą, bezpieczniejszą, ale przede wszystkim wygodniejszą. Nie mam wątpliwości, że efekty projektu realizowanego we współpracy z Naczelną Radą Adwokacją docenią także klienci korzystający z usług kancelarii adwokackich”

„Konieczne jest uproszczenie i usprawnienie prowadzenia kancelarii, a przy tym integracja i sprawna komunikacja z klientem, wymiarem sprawiedliwości i samorządem adwokackim” – podsumowuje prezes Rosati.

Dzięki współpracy z Wolters Kluwer Polska Adwokatura już wkrótce przedstawi swoim członkom narzędzie do zarządzania pracą kancelarii w formie intuicyjnej i łatwej w obsłudze aplikacji, która zapewnia mobilność, bezpieczeństwo dokumentów oraz integrację z Portalem Informacyjnym Sądów Powszechnych. Funkcjonalności aplikacji zostały określone przez przedstawicieli NRA w taki sposób, aby najlepiej wspierać i usprawnić pracę adwokatów i adwokatek prowadzących własną praktykę.

Nowoczesne środowisko pracy kancelarii adwokackich

Umiejętne wykorzystanie dostępnych rozwiązań technologicznych jest kluczem do podnoszenia efektywności pracy prawników. Cyfrowa Kancelaria w przyszłości będzie kompatybilna z innymi rozwiązaniami wdrażanymi przez NRA, co stworzy dla adwokatek o adwokatów kompletne środowisko pracy i zapewni wygodę w realizacji codziennych obowiązków. Szczególnie te mniejsze, indywidualne kancelarie, które nie mają wystarczającego zaplecza technologicznego czy finansowego, będą mogły skorzystać na prowadzeniu swojego biznesu dzięki Cyfrowej Kancelarii.