Arena.pl wzmacnia skład Zarządu oraz Rady Nadzorczej

analizy raporty

Arena.pl SA, notowany na NewConnect właściciel platformy zakupowej Arena.pl, wzmacnia kadrę kierowniczą. Stanowiska zarządcze objęli Kamil Bednarek – wiceprezes ds. IT oraz Bartosz Berliński – wiceprezes ds. Marketingu. Do Rady Nadzorczej powołany został natomiast Paweł Turno. Zmiany są kolejnym krokiem w serii zapowiedzianych przez spółkę działań w ramach ‘nowego startu’ platformy. Spółka rozważa przeniesienie swoich akcji na parkiet główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie już w 2021 r.

Z wielką radością przywitaliśmy nowych członków Zarządu oraz Rady Nadzorczej – mówi Maria Bogajewska, prezes Arena.pl. – Powołane osoby są wyjątkowymi specjalistami w sowim fachu, więc był to dla nas naturalny wybór. Liczymy na duże wzmocnienie kompetencji zespołu i jeszcze wyższą dynamikę rozwoju. Na obecnym etapie Arena jest w fazie aktywnej rozbudowy i zmian, stąd decyzja o poszerzeniu grona kierowniczego spółki. W najbliższych miesiącach czeka nas wiele ciekawych projektów – dodaje.

Nowymi członkami Zarządu zostali Bartosz Berliński, jako wiceprezes ds. marketingu, oraz Kamil Bednarek w roli wiceprezesa ds. IT.

Bartosz Berliński odpowiedzialny będzie za opracowywanie i realizację strategii marketingowej platformy Arena.pl oraz innych projektów e-commerce realizowanych przez spółkę. Dotychczasowe doświadczenie zdobywał współtworząc działy online marketingu oraz doradzając takim markom jak Allegro, Otomoto, Lidl, Żabka, Nivea, czy Tauron. Jest współzałożycielem agencji marketingowej MaxROY.agency oraz największej w Polsce firmy specjalizującej się w szkoleniach i konferencjach marketingowych MaxROY.com/Sprawny.Marketing.

Kamil Bednarek powiązany jest z Arena.pl jako zewnętrzny konsultant od 2016 r. Posiada bogate doświadczenie w strategicznym planowaniu, analizie efektywności i optymalizacji zespołów informatycznych, m.in. w branży lotniczej oraz audytowej. Założyciel prężnie rozwijającego się software house’u w Wielkiej Brytanii. Realizował projekty dla takich firm jak: Komputronik, AppVerk, Signicat, Better Software Group, Merixstudio, DevsData LLC czy eCrection Media Technology LTD. W spółce odpowiedzialny będzie za wprowadzanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, w tym rozwój gałęzi informatycznych w nowych projektach spółki.

Rada Nadzorcza zyskała nowego członka w osobie Pawła Turno. Zasiadał on dotychczas w radach nadzorczych wielu spółek, takich jak Sygnity S.A. czy Kino Polska TV Sp. z o.o. Posiada też rozległe doświadczenie na gruncie rynku kapitałowego.

Wzmocnienie kadry zarządczej ma związek z szeregiem działań, które spółka podjęła w tym roku w związku z ‘nowym startem’ platformy. Arena.pl nawiązała partnerską współpracę z Bankiem PKO, zapowiada utworzenie komplementarnych platform, uruchomiła marketing i rozważa przeniesienie notowań akcji na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

– Obecna sytuacja oraz widmo kolejnego lockdownu bardzo korzystnie wpływają na sektor e-commerce. Należy też pamiętać o tym, że zbliżają się okresy zakupowe i wyprzedażowe, związane m.in. z Black Friday, Świętami czy Sylwestrem. Wprawdzie w tym roku wszystkie te wydarzenia odbywać się będą inaczej niż dotychczas, jednak na ten moment nie zauważyliśmy zmiany w zachowaniu konsumentów i wręcz notujemy podniesienie ruchu na platformie – mówi Maria Bogajewska.