ATM Grupa – ponad 4 mln zysku netto po I kwartale 2014 roku

0

Ponad 4 mln zysku netto to wynik, jaki zanotowała po pierwszym kwartale 2014 roku Grupa Kapitałowa ATM, największy polski niezależny producent programów telewizyjnych i filmowych. W porównaniu do analogicznego okresu 2013 r. zanotowano wzrost skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży o 18% jak również znaczącą poprawę rentowności na każdym poziomie działalności – o 3,9 mln wzrósł zysk ze sprzedaży a o 4,4 mln zysk netto.

Grupa Kapitałowa ATM prowadzi działalność w czterech segmentach operacyjnych – produkcja telewizyjna, zarządzanie aktywami trwałymi, nadawanie oraz działalność pozostała.

Główne źródło przychodów Grupy to produkcja telewizyjna. Mimo kontynuacji polityki oszczędnościowej przez nadawców, wygenerowała ona o wiele lepsze zyski na poszczególnych poziomach działalności w porównaniu do okresu analogicznego roku ubiegłego. Bardzo wysoką oglądalnością, ponad 18-to% udziałami w grupie komercyjnej i uzyskaniem pozycji lidera pasma może pochwalić się nowy codzienny serial paradokumentalny „Pielęgniarki”, emitowany o godzinie 12-ej, od początku marca w Telewizji Polsat. Kontynuowano realizację zdjęć do najpopularniejszych produkcji głównych stacji: „Pierwsza miłość” (10 lat na antenie i oglądalność sięgająca 3 mln widzów), kultowy sitcom produkowany dla Telewizji Polsat „Świat według Kiepskich” (nadawany już od 15 lat, co stanowi światowy rekord), hit TVP1 „Ojciec Mateusz” i serial kryminalny „Na krawędzi” dla Telewizji Polsat. Z kolei kanał ATM Rozrywka wyprodukował swój nowy autorski program „DobraNoc ATM”. Na uwagę zasługuje również fakt, iż na podstawie polskiej wersji „Ojca Mateusza” producent z Rosji realizuje dla publicznego Pierwszego Programu rosyjską wersję tego serialu.

Wzrost wyników odnotował także segment związany z nadawaniem własnego kanału telewizyjnego ATM Rozrywka TV: w pierwszym kwartale 2014 r. oglądalność wzrosła o 20% i wyniosła 53 tys., natomiast udział w grupie wiekowej 16-49 podniósł się o 25 %, dając 0,84%.

W I kwartale 2014 r. trwały przygotowania do uruchomieniem w jednej z hal studyjnych ATM Grupy, Sceny na Bielanach, mogącej pomieścić 400 osobową publiczność, posiadającą profesjonalne nagłośnienie, oświetlenie i bezpłatny parking. Scena zainaugurowała działalność 10 maja, premierą sztuki czeskiego dramaturga Antonina Prochazky i mimo krótkiego okresu działalności, już cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony widzów, jak i teatrów pragnących wystawić tam swoje sztuki.

Czytaj również:  Firmy coraz częściej inwestują w zdrowie pracowników. W ten sposób zwiększają ich motywację do pracy i wydajność

Aż połowę zysku netto ogółem osiągnął segment związany m.in. z grami komputerowymi i aplikacjami na urządzenia mobilne, na co miały wpływ międzynarodowe sukcesy Spółki Aidem Media, producenta gier oraz programów komputerowych na różne platformy sprzętowe. W spółce tej ATM Grupa posiada 50% udziałów. Aidem Media będzie kontynuowała produkcję i sprzedaż własnych aplikacji, a także realizowała usługi na rzecz innych podmiotów z tego rynku.