CTP powołuje zarząd w Polsce. Spółką pokieruje Piotr Flugel

Piotr Flugel, Managing Director w CTP Polska
Piotr Flugel, Managing Director w CTP Polska

CTP, europejski deweloper, zarządca i właściciel nieruchomości produkcyjno-logistycznych, powołał zarząd polskiego oddziału spółki. Na jego czele stanął Piotr Flugel, który objął stanowisko Managing Director. Wraz z nim biznesem pokierują Bogi Gabrovic, pełniąca funkcję Director of Client Relations & Corporate Affairs oraz Dominika Duda-Słoma, Chief Financial Officer.

Po dwóch latach obecności na polskim rynku i 16 inwestycjach przemysłowo-magazynowych, będących aktualnie na różnych etapach realizacji, firma CTP zdecydowała się na kolejny krok milowy. Od marca zarządzanie biznesem w tej części Europy zostało powierzone trzyosobowemu zarządowi, pod kierownictwem dotychczasowego Country Construction Director i COO.

Nominacja Piotra jest przełomowym momentem dla CTP Polska. Jestem pewien, że jego zdolności przywódcze, w połączeniu z pasją i gotowością do wprowadzania innowacji będą motorem napędowym dalszych sukcesów spółki w regionie. Cieszymy się, że Piotr jest na pokładzie i z dużą ekscytacją czekamy na realizację naszych wspólnych celów i ambicji,
-wyjaśnia Remon Vos, CEO CTP.

Priorytetem Piotra Flugel jest dalszy rozwój polskiego portfela sieci CTParks. Obecnie inwestycje firmy zlokalizowane są w ośmiu województwach w kraju, głównie w ośrodkach miejskich. Natomiast ich udział w rynku magazynowym będzie dynamicznie rósł w perspektywie najbliższych lat, a CTP dostarczy najemcom jedne z najnowocześniejszych w Europie parków biznesowych. Część z nich jest już dostępna i standardem przystosowana do szerokiego spektrum operacji – od logistyki i obsługi sektorów e-commerce oraz handlu poprzez magazynowanie i przeładunek towarów, aż po produkcję. Kolejne ponad 500 000 mkw. znajduje się aktualnie w budowie.

Model biznesowy build-to-own okazał się odporny na wahania rynkowe, a Grupa CTP pozostaje na dobrej drodze do osiągnięcia celu, jakim jest dostarczenie 20 mln mkw. (GLA) przed końcem dekady. W 2023 roku firma oddała do użytkowania w sumie 1,2 mln mkw. w 10 krajach, utrzymując wskaźnik wynajmu na poziomie 94 proc. Najbardziej ekspandującymi rynkami w portfolio marki są Polska i Czechy.

Od 2022 rozwijamy struktury CTP w Polsce. Wspólnie zbudowaliśmy zespół, który dostarcza rocznie kilkaset metrów kwadratowych powierzchni logistyczno-przemysłowej. Chcę utrzymać to tempo wzrostu i wzmocnić wolumen najmu. Dlatego wspólnie z naszym polskim zespołem będziemy kontynuować bliską współpracę z klientami, dla których tworzymy coś więcej niż hale magazynowe. Oddajemy im całe parki biznesowe klasy A, które realizujemy w modelu multi-tenant, adresując tym samym niszę na rynku,
-wyjaśnia Piotr Flugel, Managing Director w CTP Polska.

W nowej roli Piotr Flugel będzie czerpał z wieloletniego doświadczenia, które zdobywał między innymi w branży budownictwa przemysłowego, gdzie w ciągu dekady był zaangażowany w transakcje o łącznej wartości ponad 1 miliarda euro.

Jako Managing Director w CTP będzie również odpowiedzialny za rozwój zespołu Business Development. Dziś tworzy go siedmiu leasing managerów: Patrycja Makowska, Katarzyna Myjak i Daniel Soboń koncentrujący się na komercjalizacji i rozwoju inwestycji zlokalizowanych w aglomeracji warszawskiej, Sandra Winiarska, odpowiadająca za leasing i współpracę z najemcami oraz partnerami biznesowymi w zachodniej i północnej Polsce, Piotr Merta specjalizujący się w pozyskiwaniu najemców i obsłudze projektów na południowym-zachodzie kraju, a także Grzegorz Sikora i Łukasz Tomczyk, którzy zarządzają wynajmem powierzchni magazynowych na południowym-wschodzie, w tym w województwie śląskim.