Francuski SERIS przejmuje KONSALNET

Tomasz Wojak, Prezes Konsalnet Holding
Tomasz Wojak, Prezes Zarządu Seris Konsalnet Holding S.A.

SERIS, wiodąca niezależna francuska grupa działająca w branży security, ogłosiła przejęcie firmy KONSALNET, lidera na polskim rynku ochrony osób i mienia. Dzięki przejęciu, liczba pracowników zatrudnionych w Grupie przekroczy 40 000. Umożliwi ono również uzyskanie rocznych obrotów w wysokości ponad 700 milionów euro.

W dniu 31 maja 2019 r. Grupa SERIS sfinalizowała zakup 100% działalności spółki KONSALNET w zakresie ochrony (z wyłączeniem segmentu Cash), należących do funduszu inwestycyjnego Value4Capital. Nabycie to zostało sfinalizowane po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń od właściwych organów. Obecny zespół zarządzający KONSALNET pozostaje bez zmian i jest w pełni zaangażowany w dalszy rozwój Spółki.

KONSALNET posiadający blisko 10% udział w rynku, jest liderem na polskim rynku, zatrudniającym 18 500 pracowników i generującym obroty w wysokości ponad 200 milionów euro. Działalność spółki obejmuje ochronę, monitoring, mobilne zabezpieczenia i inne uzupełniające usługi, takie jak sprzątanie. Poprzez dołączenie do SERIS, segmenty działalności KONSALNET wzmocniły branżową wiedzę Grupy.

Tomasz Wojak, Prezes Konsalnet Holding
Tomasz Wojak, Prezes Konsalnet Holding

Połączenie Konsalnet Holding i Seris zapewni dalszy dynamiczny rozwój spółki oparty na międzynarodowej wiedzy pozyskanej od inwestora. Porozumienie to stanowi kamień milowy na drodze zwiększenia naszej konkurencyjności i rozpoczyna nowy etap naszej działalności. Jesteśmy i nadal będziemy gwarantować naszym klientom usługi na najwyższym, teraz nawet światowym, poziomie. – mówi Tomasz Wojak, Prezes Konsalnet Holding.

Dzięki temu przejęciu Grupa SERIS, zarządzana przez Guya TEMPEREAU i obecna na rynku zabezpieczeń od ponad 60 lat, potwierdza swoje znaczne ambicje wzrostu w tym sektorze na rynku polskim i pozostałych rynkach Europy Środkowo – Wschodniej.

Ostatnimi laty pracownicy KONSALNET wykazali się zdolnością do dostarczania usług w zakresie bezpieczeństwa i ochrony spełniających najwyższe standardy jakości. Z przyjemnością i dumą witamy ich w naszej Grupie, aby wspólnie kontynuować ten przyszłościowy projekt. Nasza fachowa wiedza, historia i długofalowa wizja pozwalają nam zaoferować wszystkie niezbędne gwarancje dotyczące ciągłości usług i trwałości zobowiązań nie tylko wobec klientów, ale także pracowników. – mówi Guy TEMPEREAU, prezes Grupy SERIS

Jesteśmy przekonani, że ich know-how i zaangażowanie, w połączeniu z ambicjami i projektem Grupy SERIS, sprawią, że będziemy punktem odniesienia dla innych podmiotów w branży. – dodaje Arnaud JAMET, President of the Group’s International Division.

Inwestycja SERIS w KONSALNET otwiera dla nas nowe rynki strategiczne. Działający na terenie całej Polski KONSALNET, da nam możliwość bycia obecnym na polskim rynku i uczestniczenia w umacnianiu jego rozwoju. – zaznacza Guy TEMPEREAU, prezes Grupy SERIS.

Nowa lokalizacja otwiera nam również dostęp do Europy Środkowej, co pozwoli na rozszerzanie działalności i realizację naszej fundamentalnej ambicji: czynienie świata bezpieczniejszym miejscem.” – dodaje Guy TEMPEREAU, prezes Grupy SERIS.