GK ACTION S.A. po I kwartale 2016

0
Piotr Bieliński, współzałożyciel i Prezes Zarządu ACTION S.A.
Piotr Bieliński, współzałożyciel i Prezes Zarządu ACTION S.A.

Grupa Kapitałowa ACTION S.A. zamknęła I kwartał 2016 roku zgodnie z oczekiwaniami zarządu spółki. Działając na nasyconym, w pełni dojrzałym rynku dystrybucji IT, GK ACTION osiągnęła w omawianym okresie 1 089 529 tys. zł przychodów ze sprzedaży oraz 382 tys. zł zysku netto. Rentowność marży brutto wyniosła 6,18%, co oznacza wzrost o 1,2 p.p. wobec analogicznego okresu ubiegłego roku.

Wyniki finansowe w rynkowym trendzie

Piotr Bieliński, współzałożyciel i Prezes Zarządu ACTION S.A.
Piotr Bieliński, współzałożyciel i Prezes Zarządu ACTION S.A.

– Wyniki za pierwsze trzy miesiące 2016 r. są już historią – etapem, który trzeba było przejść, by wzbogacić się o nowe doświadczenia na kolejne kwartały. Dla nas był to czas na zoptymalizowanie kluczowych działań i procesów biznesowych w Grupie, a także na wykonanie przeglądu posiadanych w portfolio projektów w celu usprawnienia ich funkcjonowania. Wszystko po to, aby w tym przełomowym dla rynku momencie być jak najlepiej przygotowanym do nowych wyzwań, które stoją przed nami.komentuje Piotr Bieliński, Prezes Zarządu ACTION S.A.

Wyniki Grupy Kapitałowej ACTION S.A. są odzwierciedleniem trendu, który obecnie dotyka całą branżę IT w Europie Zachodniej, Stanach Zjednoczonych, a nawet w Azji.

– Nasza organizacja nie żyje w próżni. Tak jak pozostałe firmy w branży, musimy się dostosować do sytuacji panującej na światowych rynkach IT. I kiedy najwięksi gracze publikują wyniki poniżej oczekiwań rynkowych, to dla wielu firm z naszego regionu jest to sygnał ostrzegawczy do nadchodzących zmian, bo kosmetyczne poprawki na dłuższą metę nie wystarczą, aby budować trwały zysk. I właśnie tak do tego podchodzimy, by powiększać wartość Grupy Kapitałowej ACTION, poprzez szukanie synergii działań w konsolidacji obszarów sprzedażowych i kosztowych oraz poprzez inwestycje w całkowicie nowe projekty.stwierdza Sławomir Harazin, Prezes Zarządu Action Europe Gmbh i Wiceprezes Zarządu ACTION S.A.

Grupa Kapitałowa ACTION S.A. w branży medycznej i spożywczej
Oprócz prowadzenia działań mających na celu utrzymanie skali i rentowności w branży dystrybucji IT, Grupa rozwija nowe projekty. Jednym z nich jest spółka ActionMed, która w pierwszym kwartale 2016 r. zrealizowała kontrakt na RTG o wartości ponad 2 mln zł i rozszerzyła sprzedaż sprzętu USG do klinik weterynaryjnych. Równolegle został uruchomiony projekt Active&Food – eksport polskiej żywności do Chin. Chiny to jeden z największych na świecie rynków zbytu, na którym znaczna część społeczeństwa zaczyna dostrzegać benefity kultury Zachodu, w tym trend na żywność ekologiczną.

Czytaj również:  Firmy muszą poddać się cyfrowej transformacji. Rozwiązania chmurowe i rozwój sztucznej inteligencji to kluczowe trendy tego roku

– Po przedstawieniu załogi, planów i pierwszych sukcesów ActionMed, przyszedł czas na zaprezentowanie naszego nowego biznesu. To projekt Active&Food, którego szefowie mają za zadanie rozwijać eksport najbardziej pożądanych produktów spożywczych do Chin.informuje Piotr Bieliński, Prezes Zarządu ACTION S.A.