Kim Ruymbeke nową Prezes Regionu na Europę Wschodnią w UPS

Kim Ruymbeke Prezes Regionu na Europę Wschodnią w UPS
Kim Ruymbeke, Prezes Regionu na Europę Wschodnią w UPS
  • Firma UPS powołała nową osobę na Prezesa Regionu Europy Wschodniej. Kim Ruymbeke jest pierwszą kobietą w historii firmy, która objęła to stanowisko w Europie. Będzie odpowiedzialna za operacje paczkowe na jednym z najszybciej rozwijających się rynków europejskich oraz wspieranie efektywnego połączenia regionu z kluczowymi europejskimi i globalnymi rynkami eksportowymi. Jednym z wyzwań czekających nową Prezes jest sprostanie rosnącym potrzebom e-commerce.
  • Kim rozpoczęła swoją karierę w UPS w 2003 roku w dziale finansowym UPS w Belgii. Przez lata regularnie awansowała w strukturach firmy obejmując szereg kierowniczych stanowisk m.in. w siedzibie Regionu Europejskiego UPS w Belgii oraz w globalnej centrali firmy w Atlancie. Na ostatnim stanowisku, jako Wiceprezes ds. Finansów i Księgowości, kierowała realizacją europejskiej strategii planowania finansowego i analizy, obejmującą swoim zasięgiem całą Europę.
  • 27 maja w Polsce odbyła się inauguracja programu NEXT, który w tym roku został objęty patronatem UPS Polska. Nowo mianowana Prezes wygłosiła przemówienie online do polskiej publiczności, podkreślając, że obecnie możemy stworzyć przestrzeń dla nowego pokolenia kobiet-przedsiębiorców. Uczestniczki wydarzenia zorganizowanego przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet, miały okazję wysłuchać rad Kim Ruymbeke, a także porozmawiać z przedstawicielami polskiego oddziału UPS.
  • Program NEXT ma na celu wspieranie edukacji kobiet, które zajmują się prowadzeniem mikro oraz małych firm, i których aspiracją jest rozwijanie swoich biznesów oraz ekspansja na zagraniczne rynki. W ramach inicjatywy, polskie przedsiębiorczynie mogą korzystać z mentoringu biznesowego oraz brać udział w bezpłatnych wykładach, seminariach i szkoleniach.
  • UPS aktywnie wspiera przywództwo kobiet, włączając się w liczne kampanie promujące firmy zarządzane przez kobiety oraz inwestując w partnerstwa społeczne. UPS dąży również do zwiększenia reprezentacji pań w zarządzie firmy. Aktualnie, w UPS jedną trzecią kadry kierowniczej stanowią kobiety, a odsetek pań w zarządzie sięga 46%.

„Rozwój globalnego rynku jest kluczowy, jeśli zależy nam na rozwijaniu bardziej inkluzyjnej, zrównoważonej i prosperującej gospodarki. Europa Wschodnia to miejsce, w którym jest bardzo dużo wysoko wykwalifikowanych pracowników i wiele rozwijających się gałęzi przemysłu. Jestem dumna, że mogę kierować zespołem, który koncentruje się na zapewnieniu wzrostu importu oraz eksportu dla firm w tym regionie” – mówi Kim Ruymbeke, Prezes Regionu Europy Wschodniej w UPS.