Minister Gospodarki Janusz Piechociński z wizytą w Wieltonie

0

31 sierpnia br. wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński złożył wizytę w Wieltonie, największej i najnowocześniejszej fabryce naczep i przyczep w Polsce oraz powstającym obecnie Centrum Badawczo-Rozwojowym spółki w Wieluniu. Premier Piechociński zapoznał się z pełną ofertą produktową Wieltonu oraz szczegółami ostatnich akwizycji spółki we Francji i Włoszech. Wyraził uznanie dla władz i pracowników firmy za znaczące osiągnięcia w budowaniu silnej polskiej marki z potencjałem rozwoju na rynkach zagranicznych.

WIELTON – POLSKI SUKCES, POLSKA MARKA Z POTENCJAŁEM EKSPORTOWYM

Władze Wieltonu, największego w Polsce i jednego z największych europejskich producentów naczep i przyczep, gościły w poniedziałek wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego. W trakcie spotkania Prezes spółki, Mariusz Golec przedstawił asortyment produktowy oraz szczegóły ostatnich znaczących transakcji na rynkach zagranicznych: zakupu francuskiego producenta naczep – firmy Freuhauf oraz nabycia aktywów włoskiej spółki Campagnia Italiana Rimorchi. Premier Piechociński zwiedził także powstające Centrum Badawczo-Rozwojowe Wieltonu, gdzie będzie zlokalizowana jedyna w tej części Europy nowoczesna stacja do całopojazdowego badania naczepy. Projekt Centrum jest realizowany przy wsparciu Ministerstwa Gospodarki, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Premier Piechociński docenił sukcesy władz spółki w budowaniu polskiej marki, w oparciu o polską myśl technologiczną i lokalne zaplecze produkcyjne w Wieluniu. Gratulował osiągnięć w ekspansji na rynkach zagranicznych oraz wspieraniu innowacyjnych rozwiązań. – Wielton walczy nie tylko produktem czy usługą, ale też myślą koncepcyjną, badaniami, innowacyjnym rozwojem. Firma ma już zdolności i zasoby, żeby wchodzić na odległe rynki. Cieszę się jednak, że jądro firmy pozostanie w Wieluniu. Będzie tutaj działało najnowocześniejsze w Europie centrum badawcze przyczep, podwozi. Mam nadzieję, że zgłoszą się do tego centrum także inne nasze firmy z sektora motoryzacyjnego. Jesteśmy przecież wielkim wytwórcą części, akcesoriów i podzespołów  – powiedział Janusz Piechociński na zakończenie wizyty.

Czytaj również:  Warszawa – jedna z najtańszych stolic świata?