Modern-Expo Group pozyskał 15 mln USD kredytu z EBOR-u na rozwój działalności

Fabryka Modern Expo
  • Modern-Expo Group, wiodący na rynku producent wyposażenia przestrzeni handlowych, uzyskał 15 mln dolarów wsparcia z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.
  • Pieniądze zostaną przeznaczone na wschodnie inwestycje firmy związane z produkcją, innowacjami i sprzedażą eksportową.

Modern-Expo Group, producent i dostawca nowoczesnego wyposażenia dla branży retail, otrzymał 15 mln USD w postaci siedmioletniej pożyczki inwestycyjnej od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. – Środki przeznaczymy na automatyzację i robotyzację produkcji w naszych dwóch zakładach na Białorusi i Ukrainie oraz wsparcie Centrum Innowacji. Pożyczka pozwoli na rozwój nowoczesnych technologii w handlu detalicznym, w tym prace nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji, neuromarketingu i big data, które także pomogą lepiej dopasować naszą ofertę do potrzeb klientów – mówi Bogdan Łukasik, właściciel Modern-Expo Group. Tak zagospodarowane pieniądze w krótkim czasie pozwolą umocnić pozycję firmy jako lidera branży pod względem wykorzystania najnowocześniejszych technologii w produkcji oraz kreatora trendów rynku rozwiązań dla handlu.

– Usprawnienie procesów oraz zwiększenie skali produkcji pozytywnie wpłynie na konkurencyjność naszej oferty, a to umożliwi nam ekspansję na nowe rynki. Już dziś nasze produkty trafiają do ponad 60 krajów, a udział sprzedaży eksportowej w przychodach wynosi ponad 70% – dodaje Bogdan Łukasik. Modern-Expo dostarcza swój asortyment do głównych międzynarodowych sprzedawców detalicznych takich jak Auchan, Carrefour, TESCO, Żabka Polska, British American Tobacco, CCC i wielu innych. Dalsze zagraniczne inwestycje, w tym planowane utworzenie dwóch kolejnych zakładów do 2021 roku, będą owocować geometrycznym przyrostem zatrudnienia w nowych rejonach. Pozwoli to trwale zapisać firmę wśród globalnych przedstawicieli branży.

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju to największy międzynarodowy inwestor promujący rozwój sektora prywatnego. Od początku swojej działalności Bank wsparł finansowo ponad 400 projektów w Polsce na łączną kwotę 9 mld euro, ok. 400 projektów na Ukrainie w łącznej wysokości prawie 12,1 mld EUR oraz ponad 2 mld EUR w 95 projektach w różnych sektorach gospodarki Białorusi.