Moonlit Games S.A. kupiło prawa do produkcji Ignis: Duels of Wizards

0
Ignis Duels of Wizards_3

Moonlit Games S.A., kupiło prawa do produkcji Ignis: Duels of Wizards. Premiera tytułu na platformie Steam planowana jest na drugi kwartał 2019 roku.

Od strony produkcyjnej zespół Moonlit Games już wcześniej zajmował się projektem, ale wydawcą miała być spółka Fat Dog Games. W listopadzie br. całość praw została wykupiona przez Moonlit. Decyzja podyktowana została dobrą znajomością produkcji oraz przeświadczeniem o jej potencjale sprzedażowym. Podobne gry, takie jak Battlerite czy Bloodline Champions, cieszą się dużą popularnością. Pierwszy z nich ma 3 710 000, a drugi 659 000 pobrań.

Ignis: Duels of Wizards na tle innych tytułów wyróżnia unikatowa i autorska mechanika walki – gracze mają możliwość sterowania trajektorią każdego pocisku wypuszczanego przez ich postać. Zależnie od upodobań, mogą albo modyfikować parabole, albo ręcznie zmieniać kierunek lotu. Rozgrywka w Ignis opiera się na serii krótkich, dynamicznych i intensywnych starć. Dzięki temu, w przeciwieństwie do innych gier z gatunku MOBA, mecz nie wymaga zarezerwowania dłuższego czasu – ocenia Piotr Gardeła, CEO/CFO Moonlit Games S.A.

Ignis: Duels of Wizards będzie więc bardziej przystępna dla osób, które chcą zrobić sobie krótką przerwę od aktualnie wykonywanych obowiązków na kilkunastominutową rozgrywkę.

Poza platformą Steam, tytuł wydany będzie również na konsole PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch. Przewidywana cena gry to 15-20 USD.