Tłumaczenia włoski Kraków

    tłumaczenia biuro tłumaczeń 123tlumacz.pl

    Język włoski należy do rodziny języków romańskich i jest powszechnie używany w wielu krajach – nie tylko we Włoszech. Mówią nim również mieszkańcy San Marino, Watykanu, Szwajcarii, Francji i Malty. Ciekawostką jest to, że w alfabecie włoskim nie występują litery: j, k, w i x. Inną interesującą różnicą między Polską a Włochami jest następująca kwestia: za pechowy dzień Włosi uważają wtorek 17-go dnia miesiąca, a nie – tak jak my – piątek 13-go. Włochy słyną z pysznego jedzenia, dobrego wina, bezproblemowego i wesołego życia oraz niezwykłego temperamentu. Kolejną ciekawostką jest to, że w wielu językach europejskich nazwa tego państwa brzmi Italia, a dla nas Polaków to po prostu Włochy. Etymologia tego określenia wywodzi się z czasów słowiańskich.

    Tłumaczenia dla firmBiuro Tłumaczeń 123 Sp. z o.o. oferuje Klientom szeroką gamę tłumaczeń ustnych i pisemnych w obu kombinacjach językowych – z języka polskiego na włoski i z włoskiego na język polski. Siedzibą biura jest Kraków, ale firma działa na terenie całego kraju i poza jego granicami, wykonując usługi dla firm, instytucji i osób indywidualnych.

    Współpracujący tłumacze stanowią rzeszę doświadczonych i wykształconych specjalistów. Wielu z nich posiada wiedzę nie tylko z zakresu translatoryki, ale również dodatkowe wykształcenie w innych dziedzinach. Firma dokonuje przekładów tekstów obejmujących szeroką tematykę, np. medycynę, biologię, chemię, farmaceutykę, technikę, budownictwo, fizykę, matematykę, historię, prawo, ekonomię, marketing, reklamę, literaturę piękną, poezję i wiele innych.

    Tłumaczenia wykonywane są w sposób zwykły lub uwierzytelniony – wielu naszych tłumaczy wpisanych jest na listę Ministerstwa Sprawiedliwości.