Zmiana w zarządzie spółki zależnej SUNEX

Romuald Kalyciok, Prezes Zarządu SUNEX S.A.
Romuald Kalyciok, Prezes Zarządu SUNEX S.A.
  • David Kalyciok, dotychczasowy zastępca przewodniczącego Rady Nadzorczej SUNEX, od 21 marca 2024 r. będzie pełnił funkcję prezesa spółki Polska Ekologia Przetargi
  • Stery w spółce przejmuje od Romualda Kalycioka, który dotychczas łączył tę funkcję z kierowaniem SUNEX
  • Romuald Kalyciok pozostaje prezesem i wraz z podmiotami zależnymi największym akcjonariuszem SUNEX

SUNEX, czołowy polski producent innowacyjnych rozwiązań bazujących na OZE, poinformował, że do zarządu Polska Ekologia Przetargi, spółki w 100% zależnej od SUNEX, która jest dedykowana do obsługi przetargów, na stanowisko prezesa został powołany David Kalyciok.

„Przed rynkiem OZE, wspieranym przez samorządy, są dobre perspektywy, m.in. w kontekście odblokowania środków z KPO, co może prowadzić do zwiększenia liczby przetargów organizowanych przez samorządy. Dlatego zdecydowałem się powierzyć zarządzanie tą częścią Grupy dedykowanej osobie. David od siedmiu lat jest zaangażowany w rozwój SUNEX i jest gotowy pokierować spółką koncentrującą się na obsłudze przetargów”- mówi Romuald Kalyciok, prezes SUNEX.

Dotychczas David Kalyciok pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Rady Nadzorczej SUNEX, z której to funkcji zrezygnował 20 marca 2024 r. z powodu niemożności łączenia obu funkcji – w radzie nadzorczej emitenta i zarządzie spółki zależnej.