Fundusze CVI objęły obligacje Marcos Provit o wartości 8,7 miliona euro

Marcin Leja, prezes zarządu CVI Dom Maklerski
Marcin Leja, prezes zarządu CVI Dom Maklerski

CVI Dom Maklerski, największy w Europie Środkowej podmiot specjalizujący się w inwestycjach typu private debt, zainwestował 8,7 miliona euro w obligacje  jednego z czołowych regionalnych graczy rynku farmaceutycznego w Rumunii, Marcos Provit. Za aranżację emisji odpowiadał PCF Investment Banking.

Spółka, w którą zainwestowały fundusze zarządzane przez CVI Dom Maklerski, to jeden z największych regionalnych podmiotów w rumuńskim sektorze farmaceutycznym – posiada łącznie 100 aptek, działając również na rynku hurtowym. Wyemitowane obligacje korporacyjne, pozwolą na przyspieszenie rozwoju firmy. Obligacje były oferowane w ramach oferty prywatnej, która została w całości objęta przez fundusze private debt zarządzane przez CVI.

Marcos Provit to ambitna firma z jasno zdefiniowanym planem rozwoju, którego realizację z przyjemnością wesprzemy. Rumuński rynek farmaceutyczny wchodzi w etap konsolidacji, a Marcos Provit, z zabezpieczonym finansowaniem, będzie jednym z kluczowych uczestników tego procesu. Do inwestycji w ten projekt przekonała nas nie tylko pełna sukcesów historia spółki, ale przede wszystkim wizja i plany zarządu firmy na nadchodzące lata. Rumunia jest krajem szczególnie interesującym dla CVI ze względu na wysoki potencjał rynku private debt. Po zamknięciu tej transakcji szukamy kolejnych firm potrzebujących finansowania na tym rynku, szczególnie takich, które szukają  wsparcia dla swoich  planów rozwoju – komentuje Marcin Leja, Partner w CVI.

Cieszymy się, że mogliśmy sfinalizować transakcję, która pomoże naszej firmie kontynuować drogę szybkiego wzrostu. Posiadanie CVI jako naszego partnera finansowego pozwala na utrzymanie dotychczasowego tempa wzrostu. Z naszym inwestorem od początku czujemy chemię – w końcu spotkaliśmy firmę inwestycyjną, która podziela naszą wizję i wartości. Nieoceniona jest również rola PCF, wieloletniego doradcy finansowego, dzięki któremu transakcja doszła do skutku. Specjalne podziękowania dla naszych doradców prawnych z Nestor Nestor Diculescu Kingston Petersen (NNDKP), za zorganizowanie wszystkich aspektów prawnych tej skomplikowanej transakcji – podkreśla Marius Neagu, Założyciel i CEO Marcos Provit

Transakcję przeprowadził PCF Investment Banking Romania, zapewniając doradztwo Marcos Provit w zakresie strukturyzacji, negocjacji i realizacji transakcji.

Zostaliśmy zaangażowani do pomocy Marcos Provit w przeprowadzeniu tej wyjątkowej transakcji, która łączy potencjał firmy z instrumentem finansowym specjalnie dopasowanym do jej potrzeb. Transakcja ma na celu wsparcie planów akwizycyjnych spółki poprzez w pełni finansowany instrument dłużny, który ułatwi szybką wypłatę środków po podjęciu decyzji inwestycyjnej. To dobrze, że lokalne firmy zaczynają zwiększać zainteresowanie nowoczesnymi produktami finansowymi, co jest wyraźnym sygnałem, że rynek dojrzewa – skomentował Mihai Murgu, Partner PCF Investment Banking.

DWF oraz Wolf Theiss pełnili funkcję doradców prawnych dla CVI Domu Maklerskiego, natomiast Nestor Nestor Diculescu Kingston Petersen (NNDKP) pełnił funkcję doradcy prawnego Marcos Provit.