SPIE przejmuje NexoTech – 950 pracowników, 25 mln euro przychodów

Markus Holzke, dyrektor zarządzający SPIE Deutschland & Zentraleuropa
Markus Holzke, dyrektor zarządzający SPIE Deutschland & Zentraleuropa, Fot.: spie.de

14. grudnia 2021 r. firma SPIE umowę przejęcia NexoTech. NexoTech jest dostawcą usług serwisowych i instalacyjnych szerokopasmowych sieci miedzianych i światłowodowych (FttX) oraz budowlanych w zakresie infrastruktury niezbędnej dla instalacji FttX w Polsce. Firma ma silną pozycję na rynku w zachodniej i południowej Polsce, a jej siedziba główna mieści się w Luboniu koło Poznania. NexoTech zatrudnia około 950 wysoko wykwalifikowanych pracowników, a w 2020 roku osiągnęła przychody w wysokości 25 mln euro.

Markus Holzke, dyrektor zarządzający SPIE Deutschland & Zentraleuropa, powiedział: „Dzięki NexoTech zyskujemy silny zespół z ogromną wiedzą w zakresie rozwoju łączy szerokopasmowych. Bardzo cieszymy się z dalszej ekspansji na szybko rozwijającym się rynku technologii FttX przy wsparciu istniejącego kierownictwa i 950 pracowników firmy – to istotny krok w kierunku umacniania naszej pozycji jako silnego partnera w zakresie usług multitechnicznych w Polsce. Jesteśmy przekonani, że nowy, poszerzony wachlarz usług przyniesie korzyści naszym klientom”.

Filip Reichelt, prezes NexoTech, dodał: „Znakomite kompetencje pozwoliły NexoTech osiągnąć wiodącą pozycję na polskim rynku. Teraz z niecierpliwością czekamy na budowanie wspólnej przyszłości ze SPIE i możliwości dalszego rozwoju w Polsce. Jesteśmy przekonani, że nasza firma będzie miała duży wkład w ten proces”.

Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca stycznia 2022 roku, po jej uprzednim zatwierdzeniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.