Udana emisja obligacji White Stone

Whiteshore
Anna Suchodolska, co-CEO i CFO w White Stone Development

Sukcesem zakończyła się czwarta i zarazem największa w historii White Stone Development emisja obligacji – deweloper pozyskał 25 mln zł na realizację planowanych projektów mieszkaniowych i komercyjnych. Trzyletnie obligacje serii D oprocentowane są na poziomie 6 proc. w skali roku (oprocentowanie stałe). Emitent zamierza zadebiutować na rynku ASO Catalyst wprowadzając tam właśnie te obligacje.

White Stone Development jest spółką dominującą w utworzonej w 2015 r. Grupie Kapitałowej. Grupa ta koncentruje swoje działania na realizacji inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych na rynku warszawskim oraz szczecińskim. Do tej pory White Stone sprzedał przeszło 1,2 tys. lokali mieszkalnych realizowanych w ramach 5 wieloetapowych projektów. W pierwszym półroczu 2020 r. White Stone podpisał 195 umów sprzedaży, a w całym 2019 r. sprzedał ponad 280 mieszkań.

W swoim portfolio firma posiada aktualnie 2 projekty biurowe (kompleks HOL 7.7 oraz budynek Celebro) i 1 biurowo-komercyjny (Fort Mokotów) o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 32 tys. mkw. W zakupionym w 2019 r. kompleksie przy ul. Cybernetyki 7 i 7 a trwa proces modernizacji i rekomercjalizacji. Również w historycznym obiekcie, jakim jest Fort, kończy się rekomercjalizacja.

W skład Grupy wchodzi także SPS Construction, generalny wykonawca dla budownictwa kubaturowego oraz MAAT4, spółka zajmująca się generalnym wykonawstwem instalacji elektroenergetycznych.

Konsekwentnie realizujemy nasze plany. Szykujemy się do startu kolejnych projektów mieszkaniowych na wcześniej zakupionych gruntach. Niedługo rozpoczniemy budowy na Mokotowie i w podwarszawskim Józefosławiu. Pozytywny odzew ze strony inwestorów podczas ostatniej emisji obligacji pokazuje, że nasz sposób prowadzenia biznesu na rynku nieruchomości jest dobrze oceniany przez rynek. – Anna Suchodolska, co-CEO i CFO w White Stone Development

Duży popyt na obligacje pomimo dużej zmienności na rynkach

Popyt na 3-letnie obligacje spółki przekroczył zakładane 25 mln zł i dokonana została redukcja zapisów. Obligacje serii D zostały zabezpieczone hipoteką. Organizatorem emisji był Michael/Ström Dom Maklerski S.A.

Od 2015 r. spółka dokonała czterech emisji obligacji pozyskując łącznie 56 mln zł na finansowanie inwestycji.

Chcemy w pełni transparentnie komunikować się z rynkiem, dlatego po raz pierwszy zamierzamy ubiegać się o wprowadzenie obligacji White Stone na Catalyst.
Anna Suchodolska, co-CEO i CFO w White Stone Development