Aleksandra Gawlas-Wilińska na czele działu Digital & ECommerce w Henkel Polska

Aleksandra Gawlas-Wilińska na czele nowego działu w Laundry Home Care Henkla
Aleksandra Gawlas-Wilińska na czele nowego działu w Laundry Home Care Henkla

Z dniem 1.04.2021 r. Aleksandra Gawlas-Wilińska objęła stanowisko dyrektora działu Digital & ECommerce. Jest to dział, który właśnie został utworzony w strukturach sektora biznesowego Laundry & Home Care (środki do prania i czystości) w polskim oddziale firmy Henkel. Dzięki synergii digitalowego marketingu i ecommerce nowy dział ma skutecznie wspierać henklowskie marki w budowaniu ich obecności online poprzez precyzyjnie celowane inwestycje w różnego rodzaju działania digitalowe.

Tworzenie działów Digital & ECommerce to nowa inicjatywa Henkla o zasięgu globalnym, realizowana na wybranych rynkach. Polska jest drugim po Niemczech krajem, w którym połączono w jednym dziale kompetencje specjalistów od digitalowego marketingu i ecommerce. Dzięki synergii działań w obu tych obszarach marki Henkla uzyskają lepsze wsparcie i lepszą widoczność online, a inwestycje digitalowe będą przekierowywane tam, gdzie jeszcze skuteczniej przełożą się na decyzje zakupowe Polaków. Nowa struktura odzwierciedla zmiany zachowań konsumenckich, które zachodzą na polskim rynku od początku pandemii, a które przekładają się na dynamiczny wzrost rynku ecommerce.

Szefową nowopowstałego działu Digital & ECommerce została Aleksandra Gawlas-Wilińska, która w sposób unikatowy łączy doświadczenie pracy w marketingu i w sprzedaży. W swojej obecnej funkcji odpowiada za działania zmierzające do zdefiniowania strategii rozwoju marek LHC w obszarze online, za planowanie i egzekucję inwestycji digitalowych, realizację planu sprzedażowego klientów z kategorii Pure Players i Brick & Clicks oraz za rozwój nowej platformy e-CRMowej www.askteamclean.com/pl. Na stronie internetowej Ask Team Clean można znaleźć szereg porad i wskazówek dotyczących prania i sprzątania, inspiracji w zakresie DIY oraz przykładów działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dostęp do treści można zdobyć rejestrując się bezpłatnie na platformie.

W naszym zespole będziemy działać według schematu „Test & Learn”. W świecie online jesteśmy w stanie testować wiele rozwiązań, które następnie możemy w bardzo krótkim czasie optymalizować pod kątem ich efektywności. Możemy tworzyć różne kreacje, sprawdzać ich skuteczność i w krótkim czasie decydować się na emisję tych najlepszych, które będą najskuteczniej przekładać się na pożądane zachowania konsumenckie w danej grupie docelowej – powiedziała Aleksandra Gawlas-Wilińska, dyrektor Digital & E-Commerce w sektorze biznesowym Laundry & Home Care firmy Henkel Polska. W naszym dziale stawiamy na ciągły rozwój, otwartość na nowe rozwiązania i efektywność. Wszystko po to, aby móc jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby konsumentów, którzy coraz częściej decydują się na zakupy w kanałach onlinowych – dodała.

Aleksandra Gawlas-Wilińska z firmą Henkel Polska jest związana od 2012 roku, kiedy to dołączyła do zespołu marketingu w dziale Laundry & Home Care, obejmując stanowisko Brand Managera marki Silan, a następnie również marki E. Po awansie na stanowisko Senior Brand Managera była odpowiedzialna za całą kategorię Specjalistycznych środków do prania w Polsce. W latach 2014-2016 pracowała w globalnej centrali firmy Henkel w Düsseldorfie, w dziale Marketingu Międzynarodowego. Jako International Marketing Manager odpowiadała za globalny rozwój kategorii płynów do płukania oraz zarządzała planem innowacji produktowych na rynkach krajowych takich jak USA, Meksyk, Dubaj, Iran i Korea oraz wybranych rynkach europejskich. Następnie po powrocie do Polski w 2016 roku, zdobywała doświadczenie w dziale sprzedaży, współpracując z kluczowymi klientami handlu nowoczesnego. Na swojej poprzedniej pozycji jako dyrektor marketingu działu Laundry & Home Care była odpowiedzialna za tworzenie i realizację strategii marketingowej i trade marketingowej marek środków do prania i czystości firmy Henkel.

Szefowa nowego działu jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończyła studia magisterskie na kierunkach Zarządzanie i Marketing oraz Finanse i Bankowość, a także studia podyplomowe z Digital Marketingu. Jest również absolwentką międzynarodowego programu magisterskiego CEMS Master’s in International Management. Od 2012 r jest też wykładowczynią w Szkole Głównej Handlowej na studiach podyplomowych. W 2021 r. została członkiem Rady Programowej XXII Kongresu Badaczy Rynku i Opinii. Prywatnie jest mężatką i mamą Oliwii. Uprawia jogging oraz jogę, uwielbia dalekie podróże, a w wolnych chwilach chętnie czyta książki.