Mostostal Warszawa wybuduje „Nowy Mokotów”

0
Mostostal Warszawa

Mostostal Warszawa podpisał kontrakt z Echo Investment S.A. na budowę
III etapu osiedla mieszkaniowego „Nowy Mokotów” przy ul. Konstruktorskiej
w Warszawie. W ramach projektu powstanie 239 mieszkań i apartamentów
na powierzchni całkowitej ponad 34 tysięcy metrów kwadratowych. Szacowana wartość inwestycji wynosi blisko 64 miliony złotych, a termin jej wykonania planowany jest na III kwartał 2017 roku.

Osiedle „Nowy Mokotów” powstaje przy ulicy Konstruktorskiej, w sąsiedztwie biurowego zagłębia na warszawskim Służewcu Przemysłowym. Trzeci, czyli przedostatni etap inwestycji, zakłada budowę ośmiu sześciokondygnacyjnych budynków, w których powstanie 239 mieszkań i apartamentów. W projekcie przeważają mieszkania 2 i 3 pokojowe, ale na ostatnich piętrach znajdą się również przestronne apartamenty z dużymi tarasami i zielonymi dachami. Wszystkie mieszkania usytuowane na parterze będą miały własne ogródki, a pozostałe loggie i balkony. Mostostal Warszawa wybuduje również podziemny parking, w którym znajdą się komórki lokatorskie i pomieszczenia na rowery. Wszystkie budynki będą w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

„Budowa III etapu osiedla „Nowy Mokotów” to, po podpisanym niedawno kontrakcie
na budowę apartamentów w Krakowie, kolejna inwestycja mieszkaniowa w portfolio Mostostalu Warszawa”
– powiedział podczas podpisywania umowy Jacek Szymanek, Członek Zarządu Mostostal Warszawa.

„Dzięki funkcjonalnemu projektowi, osiedle położone w samym środku biurowej dzielnicy Warszawy, ma szansę stać się oazą spokoju dla powracających do niego mieszkańców. Dlatego przy realizacji kontraktu stawiamy na najwyższą jakość wykonania, stworzenie funkcjonalnych przestrzeni mieszkalnych oraz odpowiedniej infrastruktury, które ułatwią życie i poprawią komfort jego przyszłych mieszkańców.” – powiedział Artur Soczewica, Dyrektor Oddziału Centralnego Mostostal Warszawa.

Osiedle Nowy Mokotów zaplanowano jako autonomiczną jednostkę urbanistyczną
z wewnętrznym układem komunikacyjnym, własną przestrzenią sprzyjającą integracji społecznej, zielenią i lokalami usługowymi. Całość stanowi zamknięty obiekt
z wewnętrznymi ogrodzonymi dziedzińcami.