SARE przejęła spółkę Fast White Cat

Nokaut.pl i Bazarek.pl zmieniły właściciela. Grupa SARE przejęła 100 proc. udziałów

Technologiczna spółka SARE, działająca w branży komunikacji i marketingu w Internecie przejmuje Fast White Cat S.A. z Wrocławia, spółkę specjalizującą się w tworzeniu i podnoszeniu efektywności sklepów internetowych w oparciu o platformę Magento, a także kompleksowej obsłudze komunikacji marketingowej sklepów internetowych. SARE uzyskało zgodę Rady Nadzorczej na transakcję i podpisało umowę sprzedaży. Akwizycja poszerzy ofertę Grupy o komplementarne usługi dla branży e-commerce.

Grupa SARE konsekwentnie realizuje przyjętą strategię na lata 2017-2019, powiększając swoje portfolio o kolejne usługi wspierające branżę e-commerce. Fast White Cat S.A. uzupełni dotychczasową ofertę Grupy o usługi związane z tworzeniem sklepów internetowych oraz kompleksowe wdrożenia omnichannel oparte o platformę Magento. Spółka ta wspiera firmy w ramach e-commerce marketingu, nastawionego na sprzedaż, optymalizuje je pod kątem SEM/SEO, a także przygotowuje profesjonalne projekty graficzne. Grupa SARE dostarczy spółce unikatowych danych o 7,5 mln intencjach zakupowych miesięcznie oraz wesprze ją technologicznie, udostępniając swoje autorskie narzędzia, zwiększające efektywność sprzedaży w e-commerce.

Dariusz Piekarski, prezes zarządu SARE SA
Dariusz Piekarski, prezes zarządu SARE SA

– Fast White Cat odpowiada za jedno z największych wdrożeń w Europie Środkowej, rozpatrywane pod kątem wizyt na stronie – wdrożenie platformy Magento 2 Open Source, które przeprowadzono dla klienta 4F. Spółka przede wszystkim dba o to, by sklepy jakie tworzy, rzeczywiście sprzedawały. SARE i Fast White Cat mają podobną kulturę organizacyjną, którą charakteryzuje dbałość o innowacyjność i efektywność rozwiązań dla klientów oraz nastawienie na wzrost sprzedaży. – komentuje Dariusz Piekarski, prezes zarządu SARE S.A.

Spółki podpisały umowę sprzedaży, na podstawie której SARE nabyło 94 proc. akcji Fast White Cat S.A., tj. 9.400.000 akcji za kwotę 2.761.822,70 zł. Dotychczasowi właściciele spółki obejmą  81.440 nowych akcji SARE, jako element składowy ceny za sprzedaż akcji Fast White Cat S.A. Dodatkowo przysługuje im opcja sprzedaży akcji SARE, zgodnie z którą po 2 latach od wprowadzenia nowych akcji do obrotu na GPW, będą mieli prawo sprzedaży objętych akcji Spółce SARE S.A. po cenie 22,70 zł za jedną sztukę.

Ponieważ wynik badania due diligence okazał się satysfakcjonujący, a także uzyskaliśmy zgodę Rady Nadzorczej na inwestycję, nic nie stało na przeszkodzie podpisania umowy inwestycyjnej. – dodaje Piekarski. Jak tłumaczy – Przejecie Fast White Cat pozwoli wspólnie przygotować synergiczną ofertę wspierającą rozwój naszego produktu SAREhub.

Dzięki akwizycji Fast White Cat, SARE wzbogaci się o dane dotyczące skryptu Magento,
za pomocą których usprawni SAREhub, system do marketing automation. Współpraca rozszerzy kompetencje Grupy SARE w obszarze e-commerce oraz umożliwi wzajemną sprzedaż komplementarnych usług obejmujących profesjonalną platformę do obsługi sklepu internetowego oraz system do zbierania, zarządzania i analizowania danych o użytkownikach, skąd wygodnie można podejmować zintegrowane i wielokanałowe działania komunikacyjne.

– Sklepy internetowe korzystające z rozwiązań Magento to jedna z większych i ważniejszych grup w polskim e-handlu. Dzięki współpracy z Fast White Cat będziemy oferować szyte na miarę rozwiązania wspierające sprzedaż w aspekcie technologicznym oraz marketingowym i komunikacyjnym. – dodaje Dariusz Piekarski.

W Polsce działa około 20 tys. sklepów internetowych, z których ponad 2 tys. korzysta z rozwiązań Magento.