Angela Ahrendts dołącza do Apple jako starsza wiceprezeska ds. sklepów detalicznych i internetowych

0

Angela Ahrendts, obecnie dyrektorka generalna (CEO) Burberry, dołączy do Apple, zajmując nowo utworzone stanowisko starszej wiceprezeski i członkini zarządu. Jej bezpośrednim przełożonym będzie dyrektor generalny Apple, Tim Cook.

Angela Ahrendts będzie nadzorować kierunek strategiczny, ekspansję i funkcjonowanie sklepów detalicznych i internetowych Apple, które stwarzają setkom milionów klientów na świecie niespotykane wcześniej warunki do robienia zakupów. Sklepy detaliczne Apple wyznaczają najwyższy standard obsługi, oferując m.in. takie innowacyjne rozwiązania, jak stanowiska Genius Bar, osobista konfiguracja i indywidualne szkolenia One to One, które pomagają klientom w pełni wykorzystać potencjał produktów Apple.

„Niezwykle cieszę się, że Angela dołączy do naszego zespołu”, powiedział Tim Cook. „Łączą nas wspólne wartości, wizja innowacji oraz przekonanie o znaczeniu, jakie ma całokształt doświadczeń klientów w naszych sklepach. W swojej karierze Angela dowiodła, że jest ponadprzeciętną liderką, i może pochwalić się znaczącymi osiągnięciami zawodowymi”.

„Jestem zaszczycona, mogąc w przyszłym roku dołączyć do Apple na nowo utworzonym stanowisku. Bardzo cieszę się na współpracę z globalnymi zespołami Apple przy dalszym wzbogacaniu doświadczeń klientów w sklepach internetowych i tradycyjnych”, powiedziała Angela Ahrendts. „Zawsze podziwiałam innowacyjność produktów i usług Apple oraz wpływ, jaki wywierają one na życie ludzi. Mam nadzieję, że przynajmniej w niewielkim stopniu będę mogła przyczynić się do dalszych sukcesów i umacniania pozycji Apple — firmy, która zmienia świat”.

Wiosną Angela Ahrendts przejdzie do Apple ze spółki Burberry, gdzie pełni funkcję dyrektorki generalnej (CEO) i z powodzeniem zarządza przedsiębiorstwem w okresie niezwykle dynamicznego rozwoju w skali globalnej. Przed podjęciem pracy w Burberry Angela była wiceprezeską w spółce Liz Claiborne Inc., a wcześniej pełniła funkcję prezeski Donna Karan International.

Apple tworzy komputery Mac, najlepsze komputery osobiste na świecie, system operacyjny OS X, pakiety iLife, iWork oraz oprogramowanie do zastosowań profesjonalnych. Apple jest również pionierem w rewolucji multimediów cyfrowych za sprawą iPoda i iTunes. Firma zrewolucjonizowała rynek telefonów komórkowych, wprowadzając rewolucyjny telefon iPhone oraz uruchamiając App Store. Zaprezentowany przez firmę iPad definiuje przyszłość mediów mobilnych i elektroniki użytkowej.

Czytaj również:  Innowacyjne wizytówki z chipem automatycznie wyświetlą dane na smartfonie rozmówcy